Ranking kont internetowych dla młodzieży – konto dla młodych

młoda osobaDzisiaj posiadanie konta w banku jest rzeczą oczywistą w zasadzie dla każdego. Posiadają je nie tylko ludzie aktywnie pracujący, ale również seniorzy i młodzież. Rodzice zakładają nawet bardzo małym dzieciom rachunki oszczędnościowe.

Posiadanie takiego rachunku zwłaszcza u młodzieży jest niezwykle korzystne. Dzięki niemu bowiem nasze dziecko ma możliwość szybszego usamodzielniania się, oraz uczy się szybko oszczędzania i rozsądnego wydawania swoich pieniędzy. Jakie w takim razie wybrać konto oszczędnościowe dla osoby w młodym wieku?

Oczywiście co najważniejsze musi ono posiadać dostęp do internetowego serwisu transakcyjnego. Tę możliwość jednak dzisiaj oferuje już w zasadzie każdy bank. Przyjrzyjmy się kilku najpopularniejszym i najchętniej wybieranym kontom internetowym dla młodzieży. Przyjrzeliśmy się kontom, które można otworzyć od 13 roku życia.

1. mBank – eKonto dla młodych (Izzi konto)

– brak opłat za wydanie i użytkowanie karty płatniczej. Możliwość karty debetowej.
– najbardziej rozbudowana sieć darmowych bankomatów w Polsce. Możliwość dokupienia opcji darmowych wszystkich krajowych bankomatów.
– zniżki w ponad 3000 sklepach przy płatnościach kartą.
– bonus 100 zł za otwarcie konta.
– zniżki do szkół językowych.

2. PKO BP – Konto dla młodych (Inteligo)

– 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku.
– darmowe bankomaty PKO BP.
– 0 zł za posiadanie karty, pod warunkiem płatności miesięcznych na minimum 200 zł (4 zł w przeciwnym wypadku).

3. ING Bank Śląski – Konto Direct

– prowadzenie konta za 0 zł.
– darmowe przelewy, oraz bankomaty w całym kraju.
– brak opłat za kartę, pod warunkiem płatności na minimum 200 zł w miesiącu (lub 7 zł w przeciwnym wypadku).

Powyższa lista nie jest zamknięta, ostatnio oferty dla młodych powstają jak grzyby po deszczu, na tym rynku zaczyna się koncentrować także Pekao S.A., od niedawna jesteśmy świadkami małej kampanii reklamowej, która mówi właśnie o kontach internetowych dla młodych.

Podsumowując produkty dla młodych posiada coraz więcej banków. Rozróżniane są tu konta dla osób studiujących, oraz dla dzieci i młodzieży od 13 roku życia. W przypadku tych drugich warunki są odrobinę gorsze, ale koszt utrzymania takiego konta jest zazwyczaj minimalny lub nie ma go w ogóle. Właśnie dlatego coraz częściej rodzice decydują się na założenie konta dla swoich dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *