Najtańsze konto internetowe w jakim banku aktualnie?

najtańsze konto internetoweTwoje konto internetowe będzie na tyle tanie, na ile z niego korzystasz. Choć brzmi jak japońskie przysłowie, to stwierdzenie to jest jak najbardziej trafne i zawiera ideę funkcjonowania banków w Polsce.

Wiele kont bankowych reklamowane jest jako „darmowe”, jednak wystarczy potrzymać takie konto miesiąc lub dwa, aby się dowiedzieć, że opłaty (choć niewielkie) mogą się zdarzać. Telefonujesz później do takiego banku i pytasz „skąd ta płatność 2 zł” i dowiadujesz się, że prowadzenie konta bankowego jest owszem – darmowe, jednak nikt nie powiedział Ci, że karta ma obowiązkowe ubezpieczenie.

Haczyki z płatnościami za konto internetowe

Takich drobnych płatności może być całkiem sporo, a wyliczać wszystkich nie sposób, ponieważ banki w swej różnorodności ukrywają wiele opłat (nie tyle chowają, co zwyczajnie nie wspominają o nich w reklamach), dlatego aby sprawdzić faktyczne opłaty za dane konto internetowe, należałoby usiąść na spokojnie i bardzo dokładnie wczytać się w regulamin danego banku, bo tylko tak znajdziemy wszystkie opłaty.

Najczęstsze „ukryte” opłaty dotyczą między innymi:

1. Płatności za NIE używanie karty

Tak to właśnie jest w mBanku, w którym musimy dokonać transakcji kartą na minimum 200 zł, aby płatność w wysokości 2 zł nie została pobrana. W Alior Banku taka opłata wynosi aż 8 zł, a w innych bankach waha się zazwyczaj między 2 – 5 zł.

2. Płatność za wypłatę pieniędzy w „innych” bankomatach

Jeśli nasz bank nie ma odpowiedniej umowy z siecią bankomatów czy z innymi bankami, to zazwyczaj pobiera opłatę w wysokości 5 zł za jednorazową wypłatę. Oczywiście nie tyczy to wszystkich banków, gdyż istnieją (podobno) konta, które oferują darmową wypłatę z bankomatów na całym świecie (jednak jak widać w przypadku Alior Banku, odbijają sobie na innych płatnościach). 5 zł to niby niedużo, jednak wypłacając 2 – 3 wypłaty w jednym miesiącu, zapłacimy za to prawie 200 zł rocznie, a to już robi wrażenie.

Te i inne opłaty można oczywiście znieść, na wiele sposobów. Wystarczy na przykład zadeklarować stałe wpływy na konto, albo spełniać warunki podane przez bank (na przykład używanie karty, wykonanie odpowiedniej liczby przelewów itd.). Wtedy konto będzie darmowe.

Czy istnieje najtańsze konto internetowe?

Prawdopodobnie nie ma jednego NAJlepszego, NAJtańszego i inne NAJ konta. Jednak jest kilka godnych polecenia. Jeśli owe Was zainteresują, to warto się na nich skupić. Te konta to między innymi opisane w naszym wcześniejszym artykule, do którego serdecznie Was odsyłamy: Najlepsze konta internetowe 2014.

 

 

1 comment on Najtańsze konto internetowe w jakim banku aktualnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *