Najlepsze konta internetowe 2014

Odkąd bankowość elektroniczna zaczęła konkurować z bankowością tradycyjną, polskie banki zaczęły się prześcigać w ofertach i promocjach.

Spróbujmy wymienić najlepsze konta internetowe 2014 roku, pod względem kilku podstawowych czynników.

UWAGA! Należy pamiętać, że zestawienie ma charakter orientacyjny, gdyż w wielu przypadkach te informacje mogą ulegać zmianie (dla przykładu – konto w x banku kosztuje 5 zł miesięcznie, jednak jeśli zadeklarujemy na nie regularne wpływy, to będzie darmowe).

Nie mamy też pewności, że warunki korzystania z poszczególnych kont nie ulegną zmianie w ciągu najbliższych kilku dni, tygodni czy miesięcy.

Najlepsze konta bankowe w 2014

Ranking kont bankowych 2014Jeśli piszemy o „najlepszych kontach bankowych”, to wybierzemy 4 banki, które w ostatnich latach cieszyły się największą popularnością, a także były najczęściej polecane przez czołowe portale finansowe, takie jak Bankier, Open Finance czy Comperia.

Banki o których mowa to: mBank i eKonto, Alior Sync, BZ WBK z Kontem Godnym Polecenia, Ing i Konto z Lwem Direct.

Opłaty za prowadzenie tych kont są darmowe i darmowe przelewy internetowe, jednak zobaczmy jak to wygląda w przypadku innych szczegółów.

mBank i eKonto

Otwarcie i prowadzenie jest darmowe, jednak opłata za kartę płatniczą to 4 zł. Tę opłatę można anulować, dokonując transakcji kartą na minimum 100 zł, co nie wydaje się trudnym zadaniem. Warto też podkreślić, że wypłata z innych bankomatów kosztuje 5 zł, jednak można wykupić usługę „wypłaty ze wszystkich bankomatów”, gdzie jednorazowa opłata miesięczna to 5 zł i możemy wypłacać do woli i z dowolnych bankomatów.

Zalety eKonta:

 • łatwość i różnorodność zakupu/wyboru dodatkowych usług takich jak fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia czy kredyty
 • eMAKLER – można sprzedawać i kupować akcje na GPW
 • aplikacja mobilna do zarządzania kontem przez telefon.

Konto w Alior Sync

Prowadzenie i przelewy są darmowe, prowadzenie konta także. Alior Sync oferuje CashBack (o którym było tak głośno), jednak nie jest to takie „proste” jak się wydaje. Należy spełnić kilka warunków, między innymi ustalić Alior Sync jako główny bank i zadeklarować na niego wpłatę (na przykład z pracy, stypendium, renty, emerytury itd.).

Zalety konta w Alior Sync:

 • menedżer finansów -wspomagający zarządzenie budżetem
 • przelewy przez Facebook do kwoty 50 zł
 • integracja z płatnościami PayPal

BZ WBK Konto Godne Polecenia

Wypłata środków z bankomatów innych niż WBK i PKO kosztują 5 zł, a z bankomatów Millennium 1 zł. Godny uwagi jest darmowy rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 2,25% i bezpłatne konto walutowe, które można prowadzić w kilku walutach.

Zalety konta w BZ WBK:

 • dodatkowe zniżki i dodatkowe punkty w PAYBACK
 • aplikacja mobilna
 • system motywacyjny oferujący dodatkowe środki za wykonywanie pewnych akcji, takich jak (przelewy lub zasilenie konta)

Ing Konto z Lwem Direct

Ciekawostką, a dla wielu plusem jest to, że można mieć na karcie płatniczej dowolny nadruk, na przykład własne zdjęcie. Utrzymanie karty płatniczej to 7 zł, jednak jeśli wykonamy płatność na kwotę minimum 200 zł, to opłata zostanie anulowana. Plusem tego konta jest to, że mamy darmowy dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce.

Zalety konta w ING:

 • prosty system transakcyjny
 • finansometr który pomaga w kontrolowaniu finansów
 • aplikacja mobilna
 • program lojalnościowy „bankujesz-kupujesz”

Podsumowanie – jakie są najlepsze konta bankowe 2014

Naszym zdaniem to właśnie te 4 konta bankowe są najlepszymi kontami internetowymi w 2014 roku, dlatego zachęcamy do korzystania z ofert banków, które je obsługują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *