Internetowe konto Za zero w PKO czy warto?

konto zazero

Internetowe konto Za zero w PKO BP jest jednym z popularniejszych kont osobistych w ostatnich miesiącach. Z racji wysoko zawieszonej poprzeczki przez konkurencję bank PKO wdraża coraz to nowocześniejsze rozwiązania technologiczne, ale ostatecznie najbardziej broni się swoją marką i solidnym podejściem do klienta.

Konto Za zero z powodu swojej nazwy jest jednym z lepszych kont dostępnych aktualnie na rynku. Zdecydowanie jego nazwa nie jest chybiona. Jest to w istocie konto, które nic nas nie będzie kosztować przy standardowym użytkowaniu.

Najważniejsze cechy jakie ma konto Za Zero w PKO

  • – 0 zł za prowadzenie rachunku bankowego.
  • – darmowy dostęp 24h do systemu transakcyjnego iPKO
  • – możliwość stosowania kart zdrapek znacznie bezpieczniejszych niż hasła SMS.
  • – darmowe wydanie i użytkowanie karty o ile wykonujemy nią transakcje na kwotę minimum 250 zł miesięcznie. W przeciwnym razie opłata ta wynosi 2,99 zł miesięcznie.
  • – darmowa realizacja zleceń stałych.
  • – darmowe przelewy krajowe w PLN.
  • – bardzo duża liczba placówek w całym kraju. W niemal każdym mieście znajdziemy placówki PKO BP.
  • – atrakcyjne oprocentowanie lokat bankowych, oraz kont oszczędnościowych.

Do największych wad konta zaliczyć należy wysoką opłatę za wypłatę gotówki z niektórych bankomatów. Opłata ta wynosi 3% wartości wypłaty, ale nie mniej niż 5 zł. Nie brzmi strasznie, ale w sytuacji, kiedy wypłacamy spore ilości gotówki i przeoczymy nazwę bankomatu możemy ponieść spore straty.

To jeden z największych mankamentów tego banku i posiadania w nim konta osobistego z kartą płatniczą. Konto również posiada istotną wadę w postaci ukrytych opłat. W sytuacji, kiedy na nasz rachunek wpływa mniej niż 1.500 zł miesięcznie ponosimy opłatę w wysokości 6,99 zł. To istotne, jeżeli konto w PKO ma być naszym kontem dodatkowym.
Konto PKO jest jednak jednym z lepszych kont jakie tylko możemy dla siebie wybrać ze względu na to, że jest to bank polski. Jeśli cenimy sobie bezpieczeństwo naszych pieniędzy, oraz solidną polską markę, to na pewno właśnie ten wybór będzie dla nas idealnym.

Podsumowanie

Dodatkowym atutem powinien być fakt, że to własnie PKO jest jednym z najstarszych banków w naszym kraju, dlatego tradycja do czegoś zobowiązuje. Jeśli chcesz sprawdzić więcej szczegółów na temat banku PKO, warto wejść na ich oficjalną stronę http://www.pkobp.pl/ i dowiedzieć się więcej szczegółów.

Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *